Oblíbené

36 oblíbených alb 8 oblíbenců

Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

Hebridean island hopping – part 3 (17.5.-30.5.)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
8 komentářů
Hebridean island hopping – part 1 ( 27.4.-5.5.)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
18 komentářů
Skály na Bastei vznikly díky vodní erozi během miliónů let a ční až ve 305 metrech nadmořské výšky. Z Bašty, což je český název, se můžete těšit z výhledů na labské údolí, na kamenný most Basteibrücke, hrad Neurathen a na skalní město. Bastei najdete 194 metrů nad pravým břehem Labe a je vzdálen přibližně patnáct kilometrů od hraničního přechodu Hřensko – Schmilka. Kamenný most Basteibrücke – první turistický evropský most má na délku 76 metrů a překlenuje hlubokou propast Mardertelle (Kuní jámu). Spojuje mezi sebou Bastei a skalní hrad Neurathen. Vznik mostu se datuje do roku 1851 a jednalo se vůbec o první evropskou stavbu pro turisty. Bastei leží blízko lázeňského městečka Rathen, nedaleko Pirny. Hlavně v letní sezóně se zde setkáte s opravdovou spoustou turistů, kteří se tady střídají již po více než dvě století.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
9 komentářů
Swarovski Kristallwelten také Crystal Worlds je muzeum, které se nachází ve Wattens (Rakousko). Muzeum bylo postaveno v roce 1995 na oslavu 100. výročí založení rakouské firmy Swarovski jako atrakce pro návštěvníky. Zakladatelem společnosti Swarovski byl brusič skla českého původu Daniel Swarovski.

Muzeum bylo navrženo André Hellerem, Brianem Enem, Susanne Schmognerovou a Studiem Azurro. Ve 14 podzemních místnostech jsou vystavena umělecké díla, včetně děl Briana Eno, Torda Boontje, Niki de Saint Phalle, Jima Whitinga, Keitha Haringa, Andyho Warhola a Salvadora Dalího. (Wikipedie)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
5 komentářů
materiál: papír, lepidlo, modelína, provázek, tempery
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
1 komentář
1 komentář
2 komentáře
6 komentářů

Nebyla nalezena žádná alba.

reklama